W jaki sposób wykorzystuje się zamiatarki drogowe?

Maszyny te na naprawdę doskonale sprawdzają się w codziennej praktyce- za pewne ze względu na to są tak powszechnie wykorzystywane do oczyszczania terenów miejskich. Te modele zamiatarek, które standardowo każdego dnia oczyszczają ulice to propozycje kompaktowych i wyjątkowo zwrotnych maszyn, które dobrze radzą sobie na ograniczonej przestrzeni. Wiele tego rodzaju maszyn można zobaczyć na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec, które zajmuje się ich dystrybucją.

Kiedy można spotkać zamiatarki w terenie?

Wcale nie jest to takie trudne, aby zobaczyć taką zamiatarkę podczas pracy- najczęściej proces oczyszczania terenów miejskich musi być wykonywany z określoną systematycznością. Warto jednak mieć na uwadze, że maszyny te raczej nie rozwijają dużych prędkości. Samo szczotkowanie nawierzchni powinno być wykonywane dokładnie tak, aby wystarczający był jednorazowy przejazd maszyny. Niektóre z zamiatarek mogą poruszać się z prędkością do 50 km/h, inne do 70 km/h w zależności od modelu. Najczęściej jednak planuje się pracę tych urządzeń na te godziny w ciągu dnia i nocy, kiedy ruch uliczny jest znacznie mniejszy. Tym samym mogą one w mniejszym stopniu przyczyniać się do tworzenia się korków ulicznych.

Czy zamiatarki pracują przez cały rok?

Zamiatarki drogowe oczyszczają ulice zawsze, kiedy jest to tylko możliwe. W praktyce oznacza to, że najczęściej są one eksploatowane od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Przerwa w ich pracy najczęściej jest planowana na miesiące zimowe z opadami śniegu i z minusowymi temperaturami. Wówczas maszyny te mogą też zostać poddane przeglądom, możliwa jest konserwacja i naprawa zamiatarek, jeśli tylko jest to konieczne. Warto jednak pamiętać, że serwisowanie tych maszyn, a także naprawa zamiatarek powinna być wykonywana w specjalnie do tego przystosowanych punktach. Niektóre zamiatarki można wykorzystywać porą zimą w roli niewielkich pługów śnieżnych, na przykład do oczyszczania chodników i deptaków.

Jakie tereny oczyszczają zamiatarki?

Wbrew pozorom, zamiatarki zajmują się nie tylko jezdnią czy poboczem. Oczyszczają także chodniki, ścieżki rowerowe, deptaki, alejki, a nawet torowiska, przystanki autobusowe czy tereny należące do lotnisk. Na ograniczonej przestrzeni najlepiej sprawdzają się kompaktowe modele zamiatarek. Na terenach podmiejskich i na główniejszych drogach dojazdowych lepiej sprawdzają się modele przypominające duże auta ciężarowe. Są one w stanie transportować naprawdę spore zbiorniki na wodę użytkową czystą i zużytą oraz pokaźny kontener na odpady. Dlatego też ich wydajność jest naprawdę duża.