Komiksy o Batmanie, czyli to co najlepsze w DC Comics

Każdy zna Batmana. Kultowe już filmy z jego postacią w reżyserii Nolana zapadają w pamięć i nie dają o sobie zapomnieć. Szczególnie że Batmanowi towarzyszą w nich takie postacie jak Joker, które zachwycają charyzmą. Jednak nie o filmach dzisiaj mowa a o komiksach. Batman jako jedna z najważniejszych postaci od DC Comics może pochwalić się całą masą naprawdę dobrych tytułów. Jeśli ktokolwiek jeszcze ich nie zna, to bez wątpienia musi to nadrobić!

 

Jak powstał Batman?

Najpierw był… Superman. Wydaje się, że jego nieskazitelna wręcz postać potrzebowała jakiejś przeciwwagi. Bez wątpienia Batman tworzył przeciwwagę, na tyle dużą, że można pokusić się o przypuszczenie, iż jest bardziej lubiany od jego starszego kolegi. Tak czy inaczej, DC Comics wydał pierwszy komiks z Batmanem w 1939 roku. Pomysł na stworzenie postaci zamaskowanego człowieka, trochę przypominającego Zorro wyszedł od Bob’a Kane’a. Nie mniej bardzo duży udział w dalszej produkcji komiksów miał Bill Finger, o czym również należy pamiętać.

 

Najlepsze komiksy

Tak jak i wiele innych komiksów o superbohaterach, tak i w przypadku Batmana – komiks komiksowi nierówny. Oznacza to tyle, że DC Comis ma na swoim koncie naprawdę świetne tytuły o człowieku nietoperzu, jak i takie, które zepchnięte zostały na margines, po to, aby nie niszczyć dobrego wrażenia o tych dobrych pozycjach. Dlatego dzisiaj skupimy się na tych pozytywnych odczuciach. Oto lista komiksów z Batmanem w roli głównej, które są naprawdę godne polecenia:

 

1. Batman: Zabójczy żart

Autorami tego komiksu są Alan Moore oraz Brian Bolland. Jest to jeden z najbardziej lubianych przez fanów komiksów o Batmanie. Co wpływa na tak pozytywny odbiór tego tytułu? Przede wszystkim fakt, że znalazł się w nim największy wróg Batmana – Joker i w dodatku możemy poznać jego historię. Historia opiera się na twierdzeniu Jokera, że każdemu zdrowemu człowiekowi wystarczy jeden dzień, aby stać się szaleńcem. Wszystko oprawiono w naprawdę mroczny i hipnotyzujący klimat. Komiks zachwyca również rysunkiem. Każdy fan Batmana oraz DC Comics powinien go znać.

 

2. Batman: Gotham w świetle lamp gazowych

Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z komiksami i czujemy się trochę zagubieni przez ogrom różnych tytułów i historii, to powinniśmy wiedzieć, że wiele dobrych komiksów to wariacje na temat superbohaterów. Dlatego warto jest również sięgać po pozycje spoza kanonu DC. Tak też jest w przypadku ,,Gotham w świetle lamp gazowych’’, którego akcja osadzona została w XIX wieku. W całej historii pojawia się słynna postać Kuby Rozpruwacza. To chyba dostateczny powód, aby się z nią zapoznać.

 

3. Batman: Venom

Komiks o Batmanie z Venoem w tytule to pozycja naprawdę warta uwagi. Szczególnie że postać samego Venoma jest coraz popularniejsza, na co wpłynął, chociażby film poświęcony w całości temu bohaterowi DC Comics. W komiksie o Batmanie natomiast to on sam ma styczność z tajemniczą substancją. Venom przejmuje kontrole nad Batmanem, w momencie, gdy ten przeżywa prawdziwy kryzys. Brude Wayne popada więc w uzależnienie, stając się tym samym antybohaterem.

 

Related posts