Jak wyczyścić swój telefon? Akcesoria do telefonu, dzięki którym będzie wyglądał jak nowy!

Smartfon jest w obecnych czasach praktycznie niezbędny do codziennego funkcjonowania i załatwiania podstawowych czynności. Służy za narzędzie, umożliwiający stały kontakt z innymi osobami i dostęp do internetu, ale jest także zegarem, kalendarzem, aparatem, a nawet mapą. Z tego względu jest w ciągłym użyciu, będąc tym samym narażonym na ciągłe zabrudzenia, nieestetyczne odciski palców, czy też gromadząc kurz. Jak zatem zadbać o bezawaryjne działanie swojego sprzętu i wygląd jak prosto z pudełka? Stosując specjalne akcesoria do telefonu.

Czyszczenie wnętrza smartfona – akcesoria do telefonu

Nowy telefon komórkowy zawsze przysparza wiele radości, zachwycając wykonaniem. Niestety niedługo po zdjęciu folii ochronnych czar powoli zaczyna pryskać, kiedy to na urządzeniu zaczynają tworzyć się drobne ryski, odpryski, czy też tłuste ślady po odciskach palców. Nie inaczej wygląda sytuacja z wnętrzem urządzenia. Wszelkie akcesoria do telefonu w postaci wejścia na słuchawki, głośnika, czy też miejsca na karty microSD, czy microUSB z łatwością łapią kurz i inne drobne pyłki, które nie tylko wpływają na estetykę, ale przede wszystkim mogą wpływać na działanie telefonu. Czym zatem czyścić te dosyć trudno dostępne miejsca? Jedno jest pewne, na pewno nie wodą! Nawet najmniejsza ilość wilgoci może być fatalna w skutkach dla delikatnego sprzętu elektronicznego. Do czyszczenia portów przeznaczone są specjalne akcesoria do telefonów komórkowych, które gwarantują pełne bezpieczeństwo, takie jak sprężone powietrze, które wykorzystuje się także do usuwania brudu z klawiatury.

Akcesoria do telefonu – usuwanie zabrudzeń z obudowy

Na wszelkiej maści zabrudzenia najbardziej narażony jest oczywiście ekran dotykowy oraz obudowa telefonu. Bez wątpienia etui na obudowę oraz szkło ochronne na wyświetlacz to podstawowe wyposażenie każdego użytkownika smartfona, jednak pomimo ochrony przed stłuczeniem zupełnie nie chronią one jednak urządzenia przed nieestetycznym wyglądem. Zacznijmy zatem od wyświetlacza, który we współczesnych modelach telefonów jest najbardziej narażony na zabrudzenia. W sklepach branżowych można znaleźć różne akcesoria do telefonu, przeznaczone do czyszczenia ekranu. Najlepszym wyborem w tym wypadku będzie miękka ściereczka z mikrofibry, nasączona zwykłym preparatem do mycia szyb lub alkoholem izopropylowym. Alternatywnym rozwiązaniem są specjalne czyszczące gadżety do telefonu w postaci nawilżanych chusteczek do usuwania brudu z wyświetlaczy. Tę samą metodę należy wykorzystać, chcąc doprowadzić do pierwotnego stanu obudowę lub etui, uważając jednak na wszelkie porty w urządzeniu, aby nie dostała się do nich wilgoć.

Czyszczące akcesoria do telefonu i aparatu 

Ostatnim elementem urządzenia, które wymaga regularnego czyszczenia, jest obiektyw aparatu. Jest to jeden z najbardziej delikatnych części smartfona, dlatego też potrzeba dużej ostrożności i delikatności podczas usuwania z niego brudu. Najlepsze akcesoria do telefonu, które umożliwią bezpieczne wyczyszczenie aparatu to nawilżane chusteczki, o których mowa w poprzednim podpunkcie. Przed użyciem warto jednak sprawdzić ich fakturę, czy nie są one zbyt szorstkie i sztywne, co mogłoby negatywnie wpłynąć na stan aparatu. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie patyczku kosmetycznego nasączonego płynem do mycia szyb i delikatnie usunąć brud z obiektywu. Regularne czyszczenie tego typu gwarantuje najwyższą jakość zdjęć wykonywanych telefonem.

Related posts