Błędy w marketingu internetowym

Magdalena (właścicielka sklepu z grami planszowymi): mój sklep z grami planszowymi można znaleźć stacjonarnie we Wrocławiu, ale działam także poprzez sklep internetowy. Zależało mi zwłaszcza na tym kanale sprzedaży. Wynajęłam więc firmę, która zbudowała dla mnie stronę, wykupiłam hosting, potem poszukałam pozycjonerów. Na wstępie usłyszałam, że sklep jest niezoptymalizowany i pozycjonerzy muszą wprowadzić dodatkowe poprawki – za opłata oczywiście. Zgodziłam się na to. W końcu po prawie roku działania tej firmy odniosły skutek i mój sklep trafił do TOP10, a potem strona nagle zniknęła z internetu… okazało się, że wygasł hosting, a firma, u której go wykupiłam nie raczyła mnie o tym poinformować. Pozycjonerzy stwierdzili, że to przez to, że strony nie było kilka dni jej pozycje znacznie pospadały. Postanowiłam, więc zmienić usługodawcę i od tej pory hosting mam w firmie www.wer.pl/hosting.

Iwona (stomatolog): początkowo promowałam swoje usługi za pośrednictwem kampanii banerowych na strona internetowych w moim mieście. Jednak nie przynosiło to żadnego efektu, postanowiłam zmienić agencję marketingową. Wówczas usłyszałam o zjawisku, które nazywane jest ślepotą na banery, mówi ono, że ludzie automatycznie pomijają wzrokiem miejsca, w których znajdują się banery, bo wiedzą, że nie ma tam treści, które by ich interesowały. Zaproponowano mi dwa rodzaje działań, dodatnie profili na portali znanylekarz oraz poprowadzenie kampanii AdWords. Zgodziłam się na oba rozwiązania i okazało się, że znacznie więcej klientów trafiło do mojego gabinetu, cieszę się, że zdecydowałam się na zmianę agencji.

Marcin (specjalista do spraw marketingu w firmie meblarskiej): gdy przyszedłem do mojej obecnej firmy i zobaczyłem sposób w jaki prowadzone są działania marketingowe firmy omal nie zemdlałem. Firma wydawała ogromne pieniądze na artykuły sponsorowane w portalach o tematyce ogólnej a nawet plotkarskiej. Zaproponowałem, aby zmienić je na portale branżowe oraz zainwestować także w reklamę kontekstową, okazało się, że sprzedaż znacznie wzrosła.

 

Related posts