Będąc dietetykiem możesz otworzyć własny gabinet już teraz

Własna firma jest marzeniem wielu osób- jest to też doskonały sposób na rozwój marki własnej w takiej dziedzinie jak dietetyka. Warto bowiem zauważyć, że coraz więcej osób świadomie podchodzi do kwestii żywienia i chce korzystać z usług fachowców, którzy podpowiadają, jak jeść zdrowo. Po usługi dietetyczne sięgają osoby trenujące fizycznie po to, aby poprawić swoje wyniki, osoby mające różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe, osoby mające problemy zdrowotne, a także ci, którzy chcieliby zrzucić zbędne kilogramy. Wobec tego, czy zakładanie własnego gabinetu dietetycznego? W jaki sposób wystartować, jak przygotować ofertę i reklamować swoje usługi?

Jak założyć gabinet dietetyczny w ramach franczyzy?

Chcąc ułatwić sobie start w roli przedsiębiorcy, warto zainteresować się możliwością otwarcia gabinetu dietetycznego w ramach już funkcjonującej już sieci, która jest znana klientom i która cieszy się ich zaufaniem. Taką siecią oferującą franczyzę jest Projekt Zdrowie. W ramach tej sieci można zdecydować się na otwarcie gabinetu w mieście, które liczy sobie ponad 10 tysięcy mieszkańców. W ramach franczyzy otrzymujemy wyłączność terytorialną, co sprawia, że prowadzenie biznesu jest łatwiejsze.

Otwarcie gabinetu dietetycznego wiąże się oczywiście z gotowością do tego, aby stać się przedsiębiorcą. Co istotne, osoba zakładająca taki gabinet nie musi być dietetykiem, ale w ramach funkcjonowania jednostki taki dietetyk z wykształceniem kierunkowym musi zostać zatrudniony.

Trzeba też wybrać odpowiedni lokal do prowadzenia działalności, który powinien znajdować się na parterze i mieć witrynę, którą będzie można odpowiednio okleić tak, aby zachęcić potencjalnych klientów z ulicy. Dobrze, aby było to miejsce o dużym natężeniu ruchu pieszych. Metraż takiego lokalu nie powinien być niższy niż 30 m2. Zastanawiając się, jak założyć gabinet dietetyczny w ramach sieci franczyzowej warto mieć także na uwadze, że trzeba będzie utrzymywać standardy obowiązujące w całej sieci, co dotyczy prezentowanych materiałów reklamowych czy zasad obsługi pacjentów. Pozwala to jednak przedsiębiorcy podążać jasno wytyczoną ścieżką, która sprawia, że oferowane usługi mają szansę spodobać się odbiorcom i zapewnić placówce sukces.

Co można zyskać i czy to się opłaca?

Taki sposób otwarcia gabinetu na pewno jest bezpieczniejszy i pewniejszy, gdyż można się oprzeć na czyjejś marce, wiedzy i doświadczeniu. Tym samym ryzyko inwestycji jest na pewno mniejsze. Trzeba też mieć świadomość tego, że zakładanie własnego gabinetu dietetycznego w ramach franczyzy wiąże się także z koniecznością ponoszenia kosztów rocznej opłaty licencyjnej. Nie trzeba natomiast martwić się o reklamę oraz o wszelkie potrzebne narzędzia pracy, które zostaną nam dostarczone. Można również otrzymać dedykowaną stronę internetową placówki, a także możliwość uczestnictwa w specjalnie przygotowanych szkoleniach wspierających rozwój biznesu. Daje to możliwość ciągłego rozwijania się i świadome kształtowanie swojej kariery.

Zajrzyj na stronę Projekt Zdrowie https://projektzdrowie.info/

Related posts