Czy warto związać swoją przyszłość z dietetyką?

Zatrudnienie w roli dietetyka to ciekawa praca z ludźmi, gdzie występując w roli eksperta doradzamy w jaki sposób zdrowo się odżywiać. Ludzie coraz chętniej sięgają po wsparcie dietetyka chcąc zmienić coś w swoim życiu na lepsze, pragnąc zredukować masę ciała lub też poprawić swoje samopoczucie. Chcąc więc realizować się w tym zawodzie i mając już wykształcenie kierunkowe- można sprawdzić na czym tak naprawdę polega zakładanie własnego gabinetu dietetycznego. Można to bowiem zrobić samodzielnie stając się niezależnym przedsiębiorcą, ale też można wspomóc się uczestnictwem we franczyzie. Na czym polega franczyza, czym różni się od samodzielnego otwarcia gabinetu i jakie rozwiązanie będzie lepsze dla osoby, która dopiero rozpoczyna taki rodzaj pracy?

Przystąpienie do franczyzy oznacza konieczność spełnienia określonych warunków

Franczyzę najlepiej jest potraktować jako pewną formę współpracy. Na początku, aby w ogóle móc do takiej współpracy przystąpić, należy spełnić określone kryteria, co niejednokrotnie wiąże się z pewną inwestycją. Jedną z popularniejszych i dobrze znanych sieci gabinetów dietetycznych jest sieć Projekt Zdrowie- projektzdrowie.info.

Aby móc otworzyć gabinet pod nazwą tej marki trzeba w pierwszej kolejności zatroszczyć się chociażby o lokal, w którym będziemy prowadzić konsultacje. Konieczny jest wybór lokalu pod działalność w miejscu o średnim lub dużym natężeniu ruchu, a następnie przystosowanie go do komfortowego przyjmowania pacjentów. W ramach gabinetu musi znaleźć się chociażby jedna osoba zatrudniona, która ma wykształcenie kierunkowe z dietetyki. Nie musi to być ta sama osoba, która zdecydowała się na otwarcie gabinetu w ramach sieci. Co istotne, również podczas samego prowadzenia działalności trzeba będzie przestrzegać standardów obsługi, jakie narzuca nam sieć. Prowadząc taką działalność trzeba mieć też na uwadze, że uczestnictwo we franczyzie wiąże się z koniecznością opłacania rocznej kwoty licencyjnej.

Lepiej samemu czy w ramach franczyzy?

Jak więc widać, zakładanie własnego gabinetu dietetycznego w ramach franczyzy oznacza w dużej mierze podporządkowanie się czyimś wytycznym co do tego, jak ten biznes ma wyglądać i funkcjonować. Oznacza to w znacznie mniejszym stopniu swobodę kształtowania firm. Z drugiej strony jest to rozwiązanie idealne dla osób, które po raz pierwszy startują w świat biznesu nie do końca mając wiedzę i doświadczenie o tym, jakie kroki podjąć. We franczyzie ktoś poprowadzi nas za rękę, dokładnie powie nam, co mamy robić, zatroszczy się o reklamę obiektu, a nawet wyposaży nas we wszystkie potrzebne nam narzędzia do pracy.

Współpraca w ramach franczyzy jest więc nieocenionym wsparciem. Nasz gabinet dietetyczny występując pod znaną i cenioną marką ma szansę być często odwiedzanym przez pacjentów. Pamiętajmy także o tym, że w ramach współpracy będziemy też mogli liczyć na uczestnictwo w różnego rodzaju szkoleniach- zarówno tych związanych z dietetyką jak i tych, które wiążą się z marketingiem czy sposobem prowadzenia własnej firmy.