Prowadzenie firmy w Hiszpanii – czy to trudne zadanie dla agencji social media?

Rozpoczęcie prowadzenia działalności w Polsce dla wielu osób jest sporym wyzwaniem- tym bardziej ogromnym wyzwaniem jest rozkręcenie biznesu za granicą. Zazwyczaj jest to podyktowane znajomością tamtejszego rynku, ale sprawy księgowe oraz kwestie rozliczeń mogą nie być już dla nas tak oczywiste. Dlatego też warto korzystać ze wsparcia profesjonalnych doradców, czyli firm, które specjalizują się na przykład w kwestiach podatkowych czy księgowych związanych z danym krajem. Jeśli więc przerażają nas formalności, z jakimi wiąże się zakładanie działalności gospodarczej w obcym kraju, różnego rodzaju informacje nie są dla nas do końca jasne, a do tego obawiamy się bariery językowej- warto wziąć pod uwagę wsparcie takiej właśnie firmy. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

 

Założenie firmy to jedno, a co z jej utrzymaniem?

 

Samo założenie firmy to szereg formalności, ale też później, kiedy działalność jest już zarejestrowana, trzeba na bieżąco wykonywać rozliczenia. Dyrektywa Unii Europejskiej, która dotyczy chociażby podatku VAT nakłada na państwa członkowskie obowiązkowe rozliczenia podatkowe, czyli fakturowanie, obliczanie oraz sprawozdawstwo z naliczonych podatków od towarów i usług. Jeśli więc sami nie czujemy się zbyt mocni w kwestiach księgowych- najlepiej zatrudnić firmę, która się w tym specjalizuje i dobrze zna stawki podatku vat w Hiszpanii. Mimo wszystko, obowiązująca na terenie Unii Dyrektywa ułatwia kwestie składania deklaracji, gdyż je unifikuje niezależnie od tego, o jakim kraju konkretnie mówimy. Jeśli chodzi o Hiszpanię, stawki podatku vat w Hiszpanii zostały ustalone na wartość 21% oraz 10% w przypadku takich dóbr jak lekarstwa, wydarzenia kulturalne i sportowe, artykuły spożywcze oraz gazety.

 

Prowadzenie księgowości można oddać komuś zaufanemu

 

Osoba, która decyduje się na założenie firmy musi mieć świadomość tego, że nie ucieknie przed rozliczeniami i sprawami księgowymi. To nie oznacza jednak, że wszystko trzeba robić samemu i we wszystkim trzeba być specjalistą. Wielu przedsiębiorców decyduje się na oddelegowanie prowadzenia księgowości do biura rachunkowego, które specjalizuje się w tych kwestiach na terenie danego kraju. Wówczas możemy też skorzystać z tego, aby przedstawiciele biura reprezentowali naszą firmę w Urzędzie Skarbowym. Współpracując z takim biurem księgowym zawsze możemy liczyć na profesjonalne doradztwo, ale też na optymalizacje podatkowe w ramach obowiązującego prawa, które będą dla nas korzystne. Znając stawki Vat w Hiszpanii nie zawsze doskonale orientujemy się we wszystkich przepisach, na mocy których moglibyśmy korzystać z ulg podatkowych. Tym samym, korzystanie z usług biura rachunkowego powinno być podyktowane kwestią oszczędności- zarówno w kwestii rozliczeń z fiskusem jak i oszczędności swojego własnego czasu. Ten z kolei możemy poświęcić na rozwijanie biznesu tak, aby mógł być jeszcze bardziej dochodowy.

 

Related posts