Połączenie konta na Instagramie z Facebookiem

Połączenie z konta na Istagramie z Facebookiem jest proste, ale wyróżniamy dwa rodzaje połączenia. Możesz połączyć zarówno swój prywatny profil na Facebooku, jak i stronę, którą zarządzasz.

Połączenie konta na Instagramie z prywatnym profilem na Facebooku

Aby powiązać konto na Instagramie z Facebookiem i udostępniać posty z Instagrama także na Facebooku musisz przejść do swojego profilu. Jeśli posiadasz iPhone musisz kliknąć ikonę koła zębatego, natomiast jeśli masz smartphone z systemem operacyjnym Android, kliknij trzy kropki ułożone pionie. Następnie przewiń listę w dół i wybierz opcję „Powiązane konta”. Następnie kliknij opcję „Facebook”. Teraz wystarczy, że wprowadzisz swoje dane, za pomocą których logujesz się do Facebooka. Gotowe! Dzięki temu, że powiązałeś oba te konta masz możliwość, aby publikować posty na Facebooku z poziomu Instagrama z takim samym podpisem. Taka opcja przyspieszy Ci publikowanie postów na obu portalach społecznościowych.

Jak połączyć konto na Instagramie ze stroną na Facebooku?

Jeśli chcesz powiązać konto na Instagramie ze stroną na Facebooku, to przede wszystkim musisz być administratorem tej strony. Proces powiązania konta ze stroną różni się zależnie od tego jaki posiadasz system operacyjny na swoim smartphonie. Jeśli posiadasz Androida, przejdź do swojego profilu i kliknij trzy kropki ułożone w pionie. Natomiast jeśli masz iPhone lub Windows Phone, musisz znaleźć ikonę koła zębatego. Znajdziesz je w prawym górnym rogu. Przewiń listę i zaznacz opcję „Powiązane konta”, a następnie wybierz „Facebook”. Możliwe, że zostaniesz poproszony o dane, którymi logujesz się do Facebooka. W momencie, gdy Twoje konto na Instagramie będzie poprawnie połączone, będziesz mógł udostępniać posty z Instagrama na osi czasu na Facebooku. Aby powiązać go ze stroną, wystarczy, że klikniesz „Facebook” a następnie „Udostępnij na”. Wtedy wystarczy, że wybierzesz stronę, którą zarządzasz.

Related posts